Masáže

Pod rukama zkušeného maséra si dopřejete relaxační zážitek. Masáže jsou jednou nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod. Jsou velmi prospěšné a mají řadu příznivých účinků. Dochází k celkovému uvolnění, odstranění únavy a stresu, který je v dnešní hektické době mnohdy příčinami ztuhlého a bolavého svalstva, zejména v oblasti šíje a ramen. Masáž nám pomáhá odstraňovat energetické blokády a tím dává člověku velkou šanci dosáhnout vnitřního klidu a zkvalitnění života. 

Klasická masáž

Tento typ masáže je vhodný, pokud vás něco bolí, máte problém nebo dokonce v případě pouze jako prevence a regenerace. Pokud vás bolí záda, krk, končetiny, máte migrénu nebo máte další problém, který souvisí s pohybovým aparátem, pak vám pomůžeme. Tento typ masáže je také vhodný jako prevence kondice a prevence problémů. Bohužel sedavé zaměstnání, sezení za volantem, dlouhé stání, nedostatek pohybu nebo nezdravý způsob pohybu jsou dnes normou. Tím, že zanedbáváte péči o sebe, problémy se jen zhoršují a kupí, nebo jsou postiženy jiné části těla. Pravidelná péče o sebe sama je klíčem ke zdraví.

Relaxační masáž

Relaxační masáž uvolňuje tělo i mysl. Uklidňuje nervový systém od napětí a odblokuje organismus, aby se začal regenerovat. Tato masáž vás dokonale uvolní a dodá vám intenzivní odpočinek a relaxaci. Účinek přetrvává i po masáži a vaše tělo pak může snadněji relaxovat. Pomocí správných doteků je eliminováno napětí ze svalů a zklidněn nervový systém, který je také aktivován pro regeneraci.

Sportovní masáž

Sportovní masáž se provádí před sportovním výkonem, nebo také po něm. Před výkonem slouží hlavně k nabuzení organismu a aktivaci svalstva. Po sportovním výkonu slouží k odplavení odpadních látek, které svalstvo při výkonu produkuje ve zvýšené míře. Jedná se hlavně o odplavení kyseliny mléčné a uvolnění svalstva. Tato masáž vám poskytne potřebnou svalovou relaxaci a nastartuje regenerační proces. Délka trvání masáže se liší dle místa aplikace a rozsahu masírované části těla. 

Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy je více než tisíc let stará ayurvédská technika. Pomocí speciálních hmatů jemně ošetřuje a uvolňuje oblast ramen a horní části paží, šíje, hlavy a obličeje. Působí zde na uvolnění zvýšeného svalového napětí a spoušťových bodů (triggerpointů), které způsobují bolesti v oblasti šíje, hlavy nebo očí. Povzbuzuje krevní a lymfatický oběh, zlepšuje látkovou výměnu ve tkáních a blahodárně působí na pokožku hlavy a tím i na růst a výživu vlasů. Uvolňuje nejen fyzické, ale i psychické napětí. Tato oblast je totiž přímo napojená na centrum emocí v mozku (limbický systém), a tak má její relaxace výrazné účinky na zmírnění psychického napětí, úzkosti nebo depresí. Při pravidelném provádění tak poskytuje příjemné a účinné uvolnění od každodenního stresu, odstraňuje nespavost, pomáhá od bolesti hlavy a zlepšuje koncentraci.

Kontraindikace

  • při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně
  • velmi vysoký, nebo velmi nízký krevní tlak
  • místní infekce nebo zánět
  • při poranění nebo těsně po operaci, nehodě nebo úrazu
  • nádorové onemocnění
  • epilepsie
  • lupénka
  • onemocnění cév